Kırklareli İl Sağlık Müdürlüğü

T.C. Sağlık Bakanlığı
Kırklareli İl Sağlık Müdürlüğü

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Halk Sağlığı Haftası

Güncelleme Tarihi: 03/09/2018

Ülkemizde her yıl 3-9 Eylül tarihleri ‘Halk Sağlığı Haftası’ olarak kutlanmaktadır. Bu haftanın amacı; halk sağlığının ve koruyucu sağlık hizmetlerinin önemini vurgulamak ve yürütülen çalışmaları daha görünür kılmaktır.

İl Sağlık Müdürlüğü olarak 3-9 Eylül 2018 Halk Sağlığı Haftası Etkinlikleri kapsamında 3 Eylül 2018 Pazartesi günü Saat 16:00 Sabahattin Ali Sokağında Vali Yardımcımızın da katılımıyla Halk Sağlığı Sokağı açılışı yapılarak Sağlıklı Yaşam Aracımızla birlikte Kanser Taramaları, Anne Sütü, Emzirme ve Güvenli Annelik, Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat ,Kronik Hastalıklar,Diyabet Hastalığı ,Tütünle Mücadele hakkında bilgiler verilerek Tansiyon Ölçümü, Beden Kütle Endeksi belirlenmesi (Boy kilo ölçümü),şeker ölçümü, karbon monoksit ölçümü yapılacaktır. Ayrıca Sağlıklı Hayat Merkezimizde bulunan poliklinikler hakkında bilgiler verilecektir. Halk Sağlığı Sokağımız Salı ve Çarşamba günü de halkımıza hizmet verecektir.

Hafta kapsamında Müdürlüğümüzce Çarşamba günü Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ziyaret edilerek Halk Sağlığı çalışmalarımız hakkında bilgiler verilecektir. Aynı gün Kırklareli Üniversitesi Kayalı kampüsünde ve Pınarhisar Meslek Yüksek Okulunda Aile Hekimliği Uygulamaları Tanıtım Standı kurularak Aile hekimliği Uygulamaları hakkında bilgilendirme yapılacaktır.

Hafta kapsamında Perşembe günü saat 16:00’da Müdürlüğümüz personelince sağlıklı yaşam ve fiziksel aktivitenin önemine dikkat çekmek amacıyla Eski Kavaklı Caddesinden başlayarak Ayaz Ağa Sokağı girişine kadar yaklaşık 2 km gidiş ve dönüş olmak üzere 4 km lik güzergahta bisiklet etkinliği düznlenecektir.

9 Eylül Cuma günü Müdürlüğümüze bağlı Aile Sağlığı Merkezleri ve Sağlık Evleri ziyaret edilerek Halk Sağlığı Haftası etkinlikleri sona erecektir.